Le Tribute

Alkohol
43 %
Typ
London Dry
Původ
Španělsko

Informace o ginu

Jen 50km od Barcelony leží jedna z nejstarších destilérek ve Španělsku, jejíž historie se datuje do roku 1835. Pro nás je ovšem zajímavá až od roku 2017, kdy poprvé vypálili a uvedli na trh tento gin, který mimochodem dávají do jedné z nejhezčích ginových lahví.

Le Tribute je hotová přehlídka citrusových plodů ze středomoří. Citrón, dva druhy pomerančů, tři typy grepů, do toho lemongrass, mandarinka, limetka a kumquat (taky citrus, ale z Číny, vypadá jak cherry rajče). Jednotlivé skupiny ovoce destilují odděleně, k dosažení výsledku je provedeno celkem 7(!) různých destilací. Gin je pak výsledkem smíchání těchto destilátů v určitém poměru a následném naředění na 43% alkoholu. Zajímavostí je, že lemongrass destilují ve vodě, nikoliv v lihu, aby zachovali její jedinečnou svěžest.

Z popisu výše je zřejmé, že gin je výrazně citrusový, což původně mělo být mínus, jelikož tyto giny moc nemusím. Le Tribute ovšem chutná velmi bohatě, svěže, nasládle a k mému překvapení mi zachutnal. Spíše než citróny jsou v něm dominantní grepy a pomeranče, jalovec je pečlivě ukrytý v pozadí, což je dle tvůrců záměr a ve Španělsku jsou tyto typy ginů velmi populární (viz např GinMare). Takže si to shrňme- nakyslá chuť citronů přejde do hořkosladké chuti grepů a pomerančů, jalovec je lehce cítit ke konci. Celé je to příjemně svěží,alkoholový ocas neznatelný a velmi dobře se to pije.

K mému překvapení mě Le Tribute zachutnal hned na první dobrou, ačkoli tuto kategorii ginů běžně nevyhledávam. Tento je ovšem výtečný svou lehkou, nasládlou chuti, navíc příjemně osvěžující, ideální pro kohokoliv, kdo se se světem ginu teprve seznamuje nebo pro ty, kdo chtějí ochutnat něco nezvyklého. Za mě skvělá volba v kategorii “nejalovcových” ginů.

S čím gin míchat

S grepem, případně s kuličkami jalovce.