Kastm

Alkohol
45 %
Typ
London Dry
Původ
Česká Republika

Informace o ginu

Kastm gin Sansho pepř je prvním z edice jedinečných ginů vytvořených pod naším portálem Chuť na gin, a je vytvořený ve spolupráci s olomouckou destilérkou Tōsh. Ideou edice, která bude čítat celkem 6 láhví, je přinést fanouškům giny netradičních chutí, a společně objevit ty nejzajímavější ingredience a spojit je s českým umem.

Sansho pepř je obsažen v mnoha japonských či orientálních ginech, nikdy však nedostal příležitost zazářit v plné síle. A síly má sansho na rozdávání. Proto jsme první gin chtěli postavit právě na této ingredienci, kterou známe z japonské kuchyně zejména pro své unikátní aroma a silnou, citrusově štiplavou chuť. V Kastm ginu je jeho přítomnost patrná zejména ke konci, a posléze na dlouhém dozvuku po polknutí. Sansho samotný má i paralyzující efekt – zkuste si holý gin chvíli poválet v ústech, po polknutí pocítíte jemné brnění jazyka způsobené právě tímto zeleným drahokamem.

Mezi další ingredience, kterých je celkem jedenáct, se řadí také kůra kefírové limety, meduňka, mák coby podpis Tōsh Distillery, šípek a poctivá dávka jalovce. Dohromady vytváří harmonické spojení příjemného aroma s charakteristickou chutí. Tímto spojením jsme chtěli dosáhnout sametově jemné peprnosti. Jestli se nám to povedlo nyní posuďte sami.

S čím gin míchat

Okurka, kuličky pepře, nebo kůra limety.