Gin Mare

Alkohol
42,7 %
Typ
London Dry
Původ
Španělsko

Informace o ginu

Gin pálený na Costa Bravě ve Španělsku v kapli za 13.století skládající se nejméně z 9 ingrediencí, mezi které patří jalovec, koriandr, pomeranč, citron, cardamom, tymián, rozmarýn a netradiční bazalka a olivy. Gin Mare ingrediencemi odkazuje na svůj původ ve středomoří. Díky nim dostává neobvyklou, lehce citrusově-olejnatě-kořeněnou chuť. U tohoto ginu se přiznám, že jsem jej chtěl do sbírky zařadit zejména kvůli designu lahve, ne až tak kvůli jeho chuti.

Gin Mare totiž kvůli jeho ingrediencím, chutná poměrně olejnatě a ploše, nemá ani výraznou vůni po některé ingredienci. Zprvu mi tato kombinace chutí moc nešla přes jazyk a proto lahev dlouhou dobu ležela téměř netknutá. Ty doby jsou však pryč a musím ocenit zejména vyváženost chutí i netradiční volbu ingrediencí, která ginu dává nezaměnitelný charakter. Vcelku se nabízí míchat například s FeverTree tonic mediterian, aby spojení středomořsky laděných chutí bylo kompletní. Lze dozdobit rozmarýnem, tymiánem nebo bazalkou, plátkem pomeranče nebo pomerančovou kůrou a pokud si troufnete můžete použít i olivu.

Jelikož žádná z chutí není vyloženě dominantní a celý chuťový profil se pohybuje někde mezi citrusy/kořením/bylinkami jde o skvělého zástupce ginu pro každý den, jelikož se nepřevoní a nepřepije. Výborně se hodí i do koktejlů.