Gin Gin

Alkohol
43,2 %
Typ
Distilled
Původ
Slovensko

Informace o ginu

Zaujala Vás modrá lahev s bohatě zdobenou etiketou? Mě taky, právě design lahve byl prvním impulzem přidat tuto lahev do své sbírky (ano, obal prodává i u prémiových destilátů). Temně modrá lahev s korkem, připomínající nádobu na lektvary s krásnou etiketou odkazující na tradici slovenského modrotisku (modrotlače) a na historickou těžbu zlata a stříbra na území našich sousedů.

S příměrem k lektvaru u tohoto ginu nejsme příliš daleko, jelikož obsahuje široké spektrum bylin, které se od nepaměti používají v léčitelství. Jde například o mateřídoušku, dulu (kdoule), lipový květ, anděliku nebo kořen hořce, to vše doplněno o slovenský jalovec. Celkem se jedná o dvacítku bylin, z nichž 7 dominantních je uvedeno přímo na lahvi. Z ginu je patrná nasládlá, kořeněná vůně s jehličnatým nádechem.

A jak chutná prvý premiový slovenský gin? K mému překvapení chutná neobyčejně bohatě, nasládle, nahořkle, z chuti je patrné, že botanicals v něm je použito o něco více než bývá zvykem. Na rozdíl od většiny ginů nemá výraznou citrusovou stopu a jde spíše cestou výrazného jalovce, bylinek a koření. Prim v něm hraje právě jalovec, ten je výrazný v celém průběhu, a kdoule, díky které je Gin Gin lehce nasládlý, chuť pak přechází do květnatě/bylinné a zakončeno příjemně dlouhým kořeněným finišem.

Z Gin Ginu jsem nadšený, nádherná lahev (možná nejhezčí co mám) skrývá výtečný destilát. Vymyká se běžné produkci a díky své charakteristické chuti lze mezi ostatními poměrně snadno rozeznat. Ovšem, popravdě to není gin na velké pití, jednak kvůli prémiové ceně, pak také kvůli chuťové bohatosti, kterých je člověk po dvou drincích přesycen. Pro mě je to však výhoda, přece ho nechcete vypít celý najednou! Slovensko se tímto počinem výborně zapsalo na ginovou mapu. Můžu jen doporučit!