Cross Keys

Alkohol
41 %
Typ
London Dry
Původ
Lotyšsko

Informace o ginu

Ačkoli Lotyšsko není typickou ginovou destinací, světový trend dostihl i hlavní město Rigu, kde nynější master distiller tradičního Riga Black Balsam likéru, jehož počátky se datují do roku 1752, vytvořil recepturu tohoto působivého ginu se skříženými klíči ve znaku. Nejde ovšem o žádnou garážovou destilérku, Cross Keys gin je značkou Amber Beverage Group (ABG), která stojí za širokým spektrem alkoholických nápojů. Díky bohatým zkušenostem z alko světa ABG neponechali nic náhodě a stvořili vskutku netradiční produkt, který může směle konkurovat zaběhlým značkám na trhu.

V Cross Keys ginu hrají prim čtyři základní ingredience- Jalovec, Rozmarýn, Heřmánek a květ lípy. Unikátní receptura doplněná o další, zejména lokální byliny je následně plněna do působivých vysokých keramických lahví, které umožní ginu lehce dozrát a zakulatit se.

Výsledkem je pak svěží nasládlý gin, kde kromě jalovce lze cítit příjemnou hořkost heřmánku a nasládlost lípy. Profil ginu je díky složení jasně herbální (kytičkový), žádné výrazné koření, stejně jako obvyklé citrusové chutě zde nenajdete. Ačkoli výrobce uvádí, že 4 základní ingredience jsou ve vyvážené harmonii, řekl bych že hořkosladkost (angl. bittersweet) v ginu převažuje.

Cross Keys gin svou krásnou lahví zaujme především vyznavače nasládlejších ginů. Díky své výjimečné jemnosti se velmi dobře se pije a pro svou sladší chuť je výborný i samotný s ledem. Pozitivně hodnotím orientaci ginu bylinným směrem, bez snahy zavděčit se všem, absence citrusových a kořeněných chutí je příjemnou změnou a ginu dodává charakter. V kategorii kytičkových ginů je Cross Keys velmi zajímavá značka, která stojí za vyzkoušení.