Bombay Sapphire English Estate

Alkohol
41 %
Typ
London Dry
Původ
Anglie

Informace o ginu

Stará známá namodralá lahev s netradiční etiketou. Přesně tohle mě zaujalo když jsem English Estate viděl poprvé a zvědavost s potřebou neustále rozšiřovat kolekci pak přivedla tenhle gin až do mé sbírky. Jde o limitovanou edici, jenž má odkazovat na venkovské anglické usedlosti, které obklopují domov Bombay Sapphire- Laverstoke Mill.

Oproti klasické verzi obsahuje 3 ingredience navíc – pennyroyal mint (máta), rosehip (šípek) a hazelnut (lískový oříšek), všechny tři navíc přímo z Anglie, aby anglický spirit zůstal zachován.Zajímavost také je, že zatímco základní verze Bombay Sapphire je ředěna dle trhu na 40%-47% ABV, English Estate má 41% ABV nezávisle na místě určení.

Po čichu je gin dobře rozeznatelný zejména mátou a ořechy, po čemž dostává příjemnou nasládlou vůni. V jeho chuti se kromě klasických citrusových a jalovcových chutí klasického ginu ještě dere svěžest máty, která je velmi příjemná. Na dozvuku pak nastupuje směs koření klasiky s přídavkem ořechů, díky kterým gin dostává poměrně zajímavou nahořklou chuť.

Jde o limitku, takže pro mě byla nutnost zařadit do sbírky. Příjemný voňavý gin s podivně hořkým koncem, který mi ovšem celý dojem z ginu kazí. Celkově jde ovšem o velmi zajímavé spojení chutí, které doporučuji vyzkoušet.

S čím gin míchat

S plátkem citronu a čerstvou mátou