Bobby’s

Alkohol
42 %
Typ
London Dry
Původ
Holandsko

Informace o ginu

Nizozemí platí za rodiště Ginu. Ačkoliv původní gin v jejich podání se jmenuje Genever (Jenever) a způsobem výroby i chutí připomíná spíše Whisky, nelze jim upřít kořeny spojené s destilací jalovce. Byl to právě genever, který prošel v Anglii vývojem, jenž vyústil ve zrod London Dry ginu jak jej známe dnes. A právě v Nizozemí na těchto historických základech vznikl Bobby’s Scheidam Dry Gin.

Vše začíná v Indonésii, kde se narodil jistý Jacobus Alfons, přezdívaný Bobby, který řízením osudu emigroval a usadil se v Nizozemí, kde si při popíjení geneveru stýskal po své domovině a tak v něm louhoval indonéské koření a bylinky. Jeho vnuk Sebastian po letech našel jednu z dědečkových lahví. Vyzbrojen základním receptem vyhledal lihovarnickou rodinu Jansenových a po 2 letech pokusů a nekonečných úprav receptury vznikl moderní nizozemský gin s výraznou příměsí orientálního koření.

Bobby’s se skládá z 8 botanicals, z nichž každá je destilovaná zvlášť, gin je pak výsledkem smíchání těchto osmi destilátů. Mezi botanicals najdeme například hřebíček, šípek nebo pepř kubéba. Za zmínku stojí, že v receptu nejsou obsaženy citrusy (nebo se o tom nikdo nezmiňuje), jediná “citrusová” ingredience je zde lemongrass. Gin je již na vůni naprosto unikátní a snadno rozlišitelný mezi ostatními. V chuti je zprvu jemný, citrusový (ano, samotný jalovec totiž má citrusové tóny) a zejména šípkem nasládlý. Chuť pak přechází přes mentolovou až po výrazně kořeněný konec, který má dlouhý finiš. Dal bych ruku na to, že v něm cítím badyán, ale v listu botanicals chybí, mentolovou chuť v něm tedy kromě kubéby pravděpodobně dotváří i semena fenyklu.

Bobby’s Scheidam Dry Gin díky své chuti zcela vybočuje z řady. Rád jej dávám jako jeden ze vzorků ochutnávek pro hosty, jelikož krásně demonstruje možnosti a chuťové variace ginů. Díky šípku a hřebíčku navozuje doslova Vánoční atmosféru. Vše je v ginu krásně vyváženo i přes slušnou dávku koření je velmi jemný a vyvážený. Ačkoli se Bobby’s jistě netrefí do chutí všem, určitě stoji za to jej vyzkoušet.

Pro pokračování na web klikněte kamkoliv

Tady se všechno točí kolem ginu

Sbíráme giny, ochutnáváme je, ale taky vyrábíme, prodáváme a píšeme o nich. Tenhle portál je něčím, co jsme chtěli číst, ale neexistovalo to. Proto jsme ho vytvořili a stojíme si za ním.

Na jednom místě tady najdete všechno o českých i světových ginech, náš pohled na jejich pestrý svět a věříme, že i inspiraci.