Befeeter Crown Jewel

Alkohol
50 %
Typ
London Dry
Původ
Anglie

Informace o ginu

Prémiová prémiovka od Befeetra nese jméno Crown Jewel (korunovační klenot) jehož výroba byla v roce 2009 ukončena. Kvůli poptávce z trhu však byla vydestilována nová várka limitované edice. Pro český trh se udává 500 lahví z nichž jedna přistála i u nás ve sbírce. Lahev na první pohled zaujme jednak velikostí a také temnou fialovou barvou. Po stranách lahve jsou vygravírovaná jména osmi krkavců, které v Londýnském Toweru střeží Britské královské korunovační klenoty. Oproti lahvím z původních let výroby jsou na nové edici jména aktualizována, jelikož mezi havrany došlo k obměně.

Gin samotný má vyšší alkohol- 50%, což je jednak znát na jeho vůni, do které se lehce dere alkoholový odpar a také silná vůně jalovce. Zároveň pak na chuti, která je dosti výrazná a těžká, jak ingrediencemi samotného ginu, tak právě vyšším stupněm alkoholu. Receptura Crown Jewelu čítá 9 bylin s přídavkem grepu, který dodává jemnou hořkost a citrusovou příchuť, ta je ovšem částečně zastřená silnou chutí jalovce. Oproti klasickému Beefeateru chutná méně citrusově, je chuťově plnější, aromatičtější a olejnatější. K mému překvapení gin nemá při 50% ABV v chuti “ocas” při dozvuku, což značí jak kvalitní a skvěle chuťově vyvážený tento gin je.

Tento gin určitě není pro každého, skoro bych řekl že se jedná o chlapáckou verzi ginu ať už složením chutí, které nevyniká žádnými voňavými květinkami, tak vyšším stupněm alkoholu, kde jeho těžkost nemusí být každému po chuti. Vyšší alkohol jde samozřejmě zředit vyšší porcí tonicu nebo šťávou z limetky, ale proč si rozřeďovat takto kvalitní gin a zabíjet jeho výrazné chutě? Pokud se Vám poštěstí tento gin alespoň ochutnat, tak rozhodně neváhejte, stojí to za to!