Beefeater

Alkohol
40 %
Typ
London Dry
Původ
Anglie

Informace o ginu

Kdo by neznal Beefeater, v našich končinách pravděpodobně nejznámější značka kvalitního ginu, jehož historie se datuje do roku 1860, kdy byl zakladatelem Jamesem Borroughem uveden na trh. Pojmenován je po strážcích Toweru, kde jsou uloženy Britské korunovační klenoty, nazývaných Beefeater, kteří se stejně jako tento gin staly symbolem Londýna a jako jeden z mála ginů je v něm dodnes destilován.

Soubor devíti botanicals je nejprve 24 hodin macerován v obilném destilátu a následně 8 hodin destilován průtahovou metodou, na jejímž konci je výsledek naložen a odvezen z Londýna do Skotska k ředění a následnému lahvování. Beefeater je dle trhu ředěn od 37,5% – 47%, u nás v obchodech běžně seženete jeho 37,5% nebo 40% variantu.

Na chuti je Beefeater jasně jalovcový, přesně tak jak má London Dry gin být, doplněno o zřetelnou citrusovou chuť, s koriandrem a kořením zřetelným na dochuti. Jedná se o velice vyzážený gin s jasnou orientací na chuť jalovce, která ovšem není přebíjející. Z pohledu chuti, receptury, způsobu destilace i historie lze Beefeatera definovat jako etalon London Dry ginů.

Beefeater gin je klasika, velmi snadno dostupný, chuťově vyvážený gin pro každou příležitost. Skvěle funguje jako vstupenka do kategorie prémiových ginů (i já na něm začínal a rád se k němu vracím), která Vás nezruinuje a proto jej lze pouze a jen doporučit.